fbpx
Przejdź do treści
Czym jest program Czyste Powietrze?​

Program „Czyste Powietrze” to program rządowy, którego celem jest poprawa jakości powietrza w Polsce poprzez termomodernizację budynków mieszkalnych. W ramach programu, mieszkańcy mogą ubiegać się między innymi o dofinansowanie na wymianę okien i drzwi na energooszczędne. 

Przykładowe cele wsparcia (zakup i montaż)
• Okna i drzwi
• Pompa ciepła
• Centralne ogrzewanie
• Panele Fotowoltaiczne

Dla kogo?

Z dofinansowania podstawowego mogą skorzystać osoby, których roczny dochód nie przekracza 135 000 zł (dochód beneficjenta) i które posiadają lub posiadają w części:

• domy jednorodzinne 
• odrębne mieszkania posiadające odrębną księgę wieczystą i hipoteki zlokalizowane w domach jednorodzinnych.

Większe wsparcie otrzymają osoby, które spełniają warunki dofinansowania podstawowego, a także spełniają warunki dofinansowania podwyższonego lub najwyższego. Kryterium otrzymania zwiększonego wsparcia jest stały dochód gospodarstwa domowego.

Osoby o najniższych dochodach mogą skorzystać z prefinansowania, czyli wypłaty części lub całości dotacji bezpośrednio wykonawcy usług.

W programie Czyste Powietrze możesz otrzymać:

• dotację, jeżeli resztę kosztów termomodernizacji pokrywasz ze środków własnych,
• dotację na częściową spłatę kredytu, jeżeli inwestycję wspierasz kredytem,
• dotację z prefinansowaniem, czyli dotację, której część lub całość zostanie przekazana bezpośrednio na na rachunek bankowy wykonawcy.

Progi w Programie Czyste Powietrze
czyste powietrze
Terminy​

Program zaplanowany jest na lata 2018-2029. Jeśli chcesz otrzymać wsparcie państwa na modernizację ciepłowniczą:

• należy złożyć wniosek i zawrzeć umowę o dofinansowanie do 31 grudnia 2027 r.,
• w ciągu 18 miesięcy od złożenia wniosku zrealizuj inwestycję i złóż wniosek o jej rozliczenie przy ścieżce bankowej, w ciągu 30 miesięcy – na podstawowym i podwyższonym poziomie dofinansowania, a najwyższym poziomie dofinansowania – w ciągu 36 miesięcy


Program potrwa do 30 września 2029 roku.

Jak możemy pomóc ?​

Firma WellDoor specjalizująca się w sprzedaży drzwi i okien oferuje pomoc w realizacji programu „Czyste Powietrze”. W swoim asortymencie posiadamy produkty spełniające wymagania programu, a nasz doświadczony personel pomoże w doborze odpowiedniego rozwiązania.

Po dokonaniu wyboru, firma zajmie się dostarczeniem zamówionych produktów oraz przeprowadzi ich fachowy montaż. Montaż drzwi i okien w ramach programu „Czyste Powietrze” wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia, dlatego warto zaufać profesjonalistom, którzy zapewnią bezpieczny i fachowy montaż.

Korzystając z pomocy naszej firmy, specjalizującej się w sprzedaży drzwi i okien oraz oferujemy pomoc w realizacji programu „Czyste Powietrze”, zyskujesz pewność, że wszystkie prace zostaną wykonane zgodnie z obowiązującymi normami i standardami. Dodatkowo, dzięki wymianie okien i drzwi na energooszczędne, obniżysz rachunki za ogrzewanie oraz poprawisz jakość powietrza w swoim domu.

 

  Potrzebujesz więcej informacji na temat projektu Czyste Powietrze 3.0 lub pomocy w pozyskaniu dofinansowania? Zadzwoń do nas!

  530-009-094
  733-344-622

  Pomiar, doradztwo, profesjonalny montaż
  Pomagamy w wypełnieniu wniosków oraz pozyskaniu dofinansowania do projektu.

  Call Now Button